Sylwia Pysiak

Radom lepszy od Warszawy

czwartek, 01 września 2016 07:24 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom pokonali AZS Politechnika Warszawska 3:2 w meczu sparingowym.

"Wojskowi" wypadli dużo lepiej niż przed tygodniem. Pierwszy set przebiegł pod dyktando Czarnych. Radomianie pewnie wygrali go 25:17. W drugiej i trzeciej odsłonie pojawiło się sporo błędów. Politechnika złapała wiatr w żagle i wygrała oba sety (25:23 i 25:19). Niewiele brakowało, a i czwarta odsłona padłaby łupem AZS-u. Goście prowadzili już 21:17, ale podopieczni Roberta Prygla zdołali odrobić stratę.

Ostatnia partia przebiegała po myśli zespołu z Radomia. Ostatecznie, po zepsutej zagrywce Pawła Mikołajczaka, gospodarze wygrali do 20 i cały mecz 3:2.  Trener Cerrad Czarnych Radom nie miał wątpliwości, że podopieczni wypadli lepiej niż przed tygodniem. - Na pewno niektóre elementy funkcjonowały lepiej, inne gorzej. Czeka nas dużo pracy nad blokiem, ale potencjał mamy w zagrywce. Dopiero jestem trzeci rok trenerem, ale wiem, że nie można się za bardzo ekscytować ani załamywać takimi sparingami - przyznał po meczu Robert Prygiel, trener Cerrad Czarnych Radom.

Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (25:17, 23:25, 19:25, 25:23, 25:20)

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Bołądź, Wiese, Żaliński,Ostrowski, Fiel, Watten (libero) oraz Urbanowicz, Zwiech, Gonciarz, Filipowicz (libero).

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Filip, Łapszyński, Samica, Wrona, Świrydowicz, Olenderek (libero) oraz Kowalczyk, Gruszczyński, Mikołajczak, Halaba, Firlej.