Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Radomianie w Rio

wtorek, 06 września 2016 12:51 / Autor: Michał Kaczor

7 września ruszają XV Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro. W Brazylii wystąpią również radomianie. Są duże szanse na medale!

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro odbędą w dniach 7-18 września. W imprezie wystartują radomscy zawodnicy. Na 100 metrów pobiegnie Alicja Fiodorow. Jej start zaplanowany jest na 10 września (eliminacje). Dzień później odbędzie się bieg finałowy. Alicja Fiodorow pobiegnie też na 200 metrów (15-16 września). Przypomnijmy, że radomianka ma już na swoim koncie medale olimpijskie. W 2004 roku w Atenach zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów, a cztery lata później w Pekinie zajęła drugie miejsce na 200 metrów i trzecie na 100 metrów. W 2012 roku w Londynie z kolei była druga na w biegu na 200 metrów i trzecia na 400 metrów. W tym roku Alicja Fiodorow została dwukrotną mistrzynią Europy w Grosseto.

Ze Startu Radom wystąpią także Mariusz Sobczak (skok w dal) i Aleksander Kossakowski (biegi). Justyna Kozdryk natomiast powalczy 9 września w konkurencji podnoszenia ciężarów.