Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Radomianin żelaznym biegaczem!

poniedziałek, 12 września 2016 18:57 / Autor: Michał Kaczor

Biegł przez trzy dni i pokonał ponad 140 km. Radomianin Krzysztof Lisak wygrał Iron Run!

Uczestnicy wzięli udział w 9 konkurencjach z dystansami od 1 mili do 64 km. W sumie pokonali ponad 140 km. Iron Run ukończyło 59 osób, a najlepszymi z nich zostali Krzysztof Lisak (kategoria do 40 lat) i Radosław Śląski (kategoria powyżej 40 lat). Ostatniego dnia żelazni biegacze uczestniczyli w maratonie, wyścigu na Jaworzynę i na 1 km. Bieg na 1 km nie miał już wpływu na zmiany w klasyfikacji końcowej, bo wszyscy uczestnicy zmagań potraktowali ją jako okazję do integracji i świętowania.

Radomianin Krzysztof Lisak osiągnął łączny czas 13:03:33. W kategorii do 40 lat drugi na mecie był Maciej Dworak ze Stowarzyszenia „Biegiem Radom!” (13:48:55). W kategorii powyżej 40 lat i w nieoficjalnej klasyfikacji generalnej Iron Run triumfował Radosław Śląski (12:56:55).