Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Radomiak wygrywa i wraca na 3. miejsce

niedziela, 18 września 2016 21:52 / Autor: Michał Kaczor

Jedna bramka wystarczyła Radomiakowi, żeby pokonać Polonię Bytom. Zwycięstwo dało awans na 3. miejsce w lidze.

Od pierwszego gwizdka Radomiak przeważał. Zieloni utrzymywali się przy piłce, ale brakowało ostatniego podania. Gra toczyła się na połowie rywala, co niestety nie przełożyło się na bramki. Goście z Bytomia raz po raz próbowali ruszyć z kontrą, co w 28. minucie dało poważne ostrzeżenie Zielonym. Dośrodkowanie głową wykończył napastnik Polonii, ale sędzia dopatrzył się faulu i bramka nie została zaliczona. W 35. minucie za kontuzjowanego Leandro na placu gry pojawił się Kamil Cupriak. Ta zmiana w pierwszej połowie nie przyniosła pozytywnego efektu i drużyny zeszły na przerwę remisując 0:0.

W drugiej połowie Radomiak zaczął grać odważniej. W dalszym ciągu brakowało jednak otwierającego podania. Nastawiona na kontry Polonia poważnie zagroziła bramce strzeżonej przez Piotra Banasiaka w 52. minucie. Strzał gości trafił w słupek. W 62. minucie kibice w końcu doczekali się gola. Dośrodkowanie z lewej strony wykończył Kamil Cupriak i na tablicy wyników pojawiło się 1:0. Po tej bramce Radomiak nie zwalniał tempa. Zieloni mądrze utrzymywali się przy piłce, ale goście nie zamierzali się poddawać. Błędy w środku pola i w defensywie sprawiły, że Piotr Banasiak kilkakrotnie ratował zespół przed utratą bramki. W 85. minucie kibice Radomiaka wstali z miejsc, bo na placu gry pojawił się po długiej kontuzji Maciej Świdzikowski. Obrońca Zielonych został przywitany gromkimi brawami i okrzykami. Goście mieli jeszcze swoje sytuacje w doliczonym czasie gry, ale na posterunku stał pewny Piotr Banasiak. Radomiak – Polonia 1:0.

Po tym zwycięstwie Radomiak awansował na 3. miejsce w tabeli II ligi. Zieloni zgromadzili 15 punktów i mają dwa „oczka” przewagi nad zajmującymi 4. pozycję Błękitnymi Stargard Szczeciński. W następnej kolejce Radomiaka czeka arcytrudny wyjazd do Opola na mecz z miejscową Odrą, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Początek 24 września o 16:00.

RADOMIAK RADOM - POLONIA BYTOM 1:0 (0:0)

Bramka: Cupriak (62.)

Radomiak: Banasiak - Spychała, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Kościelny, Bemba (85. Świdzikowski), Filipowicz (90. Gawron), Kwiek (64. Agu), Brągiel, Leandro (35. Cupriak)

Polonia: Perdijic - Jurek, Słodowy, Janosik, Żmuda, Mróz, Setlak (74. Tomaszewski), Musiolik (68. Kuzdra), Lachowski, Stefański (66. Ceglarz), Kowalczyk