Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Cenna lekcja Czarnych

poniedziałek, 19 września 2016 07:23 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom rozegrali kolejne mecze. "Wojskowi" wzięli udział w w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka.

Siatkarze rozegrali dwa mecze - z Asseco Resovią Rzeszów i  AZS-em Politechnika Warszawska. W obu spotkaniach lepsi okazali się rywale. Czarni przegrali z Resovią 3:0, ale wynik nie oddaje przebiegu tego spotkania. Radomianie wielokrotnie wychodzili na prowadzenie, a przegrane sety są wynikiem braku doświadczenia i zgrania, które z każdym spotkaniem będą rosły. Siatkarze Resovii lepiej sobie radzili w polu zagrywki. Wicemistrzowie Polski zdobili aż 11 punktów bezpośrednio serwisem.

Mecz z Politechniką był bardziej wyrównany. Zwycięzcę wyłonił tie-break. Emocjonująca była zwłaszcza końcówka czwartej odsłony. As serwisowy Michała Ostrowskiego dał piłkę setową ekipie z Radomia, ale kolejne akcje trzy obronili warszawianie. Politechnika miała piłkę meczową. Podwójny radomski blok znów zmienił sytuację. To właśnie kolejna czapa zakończyła tego seta i doprowadziła do tie-breaka. W nim przy zmianie stron dwupunktowe prowadzenie mieli zawodnicy z Warszawy, które wzrosło po dwóch autowych atakach przeciwników. Cerrad Czarni Radom nie tracili woli walki, ale dobra postawa w bloku dała zwycięstwo przeciwnikowi.

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 17:25, 21:25)

Czarni: Kędzierski, Żaliński, Ostrowski, Bołądź, Wiese, Watten (libero) oraz Ziobrowski, Fornal, Gonciarz, Filipowicz (libero).

Resovia: Drzyzga, Perrin, Nowakowski, Rossard, Ivović, Możdżonek oraz Wojtaszek (libero), Dryja, Depowski, Tichacek, Masłowski (libero), Winters.

Cerrad Czarni Radom – ONICO AZS Politechnika Warszawa 2:3 (18:25, 25:16, 21:25, 29:27, 10:15).

Czarni: Gonciarz, Żaliński, Ostrowski, Bołądź, Wiese, Smith, Watten (libero) oraz Fornal, Kędzierski, Ziobrowski.

Politechnika: Zagumny, Kwolek, Świrydowicz, Filip, Samica, Wrona, Olenderek (libero) oraz Gruszczyński (libero), Kowalczyk, Smolński, Firlej, Mikołajczak.