Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Porażka u siebie

piątek, 02 grudnia 2016 23:41 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:1 dla gości zakończyło się spotkanie 12. kolejki PlusLigi w Radomiu. Cerrad Czarni Radom nie podołali Jastrzębskiemu Węglowi.

Ostatnie trzy mecze w wykonaniu Czarnych składały się w pasmo zwycięstw. Radomianie w poprzednich spotkaniach pokonali: LOTOS Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin i ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Jednak w piątek, 2 grudnia dobra passa "Wojskowych" została przerwana.

Początek meczu nie wskazywał na porażkę Czarnych. Spotkanie było wyrównane, a wymiany punkt za punkt przysporzyły kibicom obu drużyn wiele emocji. Niestety, niewykorzystane szanse radomian sprawiły, że pierwszy set zakończył się wynikiem 25:23 dla gości.

Podobnie W drugim secie - na prowadzenie wysuwali się to gospodarze, to goście. Zawodnicy obu drużyn zarówno łatwo tracili punkty, ale również wygrywali wymagające akcje. Tym razem jednak swoją szansę wykorzystali radomianie i na przerwę zeszli z wynikiem 28:26.

Trzeci set był zdecydowanie najsłabszą częścią  tego spotkania. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla kontrolowali grę, sukcesywnie zwiększając swoją przewagę. Błędy "Wojskowych" i równoczesne opanowanie jastrzębian sprawiły, że po trzecim secie na tablicy widniał wynik 25:16 dla gości.

Ostatni set również należał do gości. Wydawać by się mogło, że gospodarzy do bardziej zdecydowanej walki zmotywowały piłki meczowe. Chociaż zawodnicy Cerradu próbowali zmniejszać przewagę Jastrzębskiego Węgla, to błędy w zagrywce i nerwowa atmosfera odbiły się na wyniku spotkania.Ostatnia akcja Olivy zakończyła czwartego seta wynikiem 25:23 oraz cały mecz - 3:1 dla gości.

Następna kolejka w Katowicach. Cerrad Czarni Radom wybiegną na boisko przeciwko zawodnikom GKS-u Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 10 grudnia w Katowicach.