Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

SPORT

Rozbiegani Mikołajowie w Radomiu

niedziela, 04 grudnia 2016 15:58 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad sto osób wzięło udział w Biegu Mikołajkowym - imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Biegiem Radom! Obok rywalizacji i sportowych emocji, tradycyjnie nie zabrakło elementu charytatywnego.

Biegli wszyscy - dzieci, dorośli i seniorzy. Bez względu na wiek, płeć czy zawód. Do biegowej rywalizacji jako pierwsi stanęli dzieci i młodzież. Następnie przyszedł czas na bieg główny na 3 km kobiet i mężczyzn. Dystans 3 km pokonało ponad stu biegaczy w kilku kategoriach - w zależności od wieku. W kategorii M30 (mężczyźni w wieku 30-49 lat) pierwszy na metę dobiegł Łukasz Pochylski, który był bardzo zdeterminowanym zawodnikiem:

W kategorii K30 (kobiety w wieku 30-49 lat) pierwsze miejsce wybiegała sobie Katarzyna Plato, dla której zwycięstwo to podwójna radość:

Trzecie miejsce w tej samej kategorii należało do Małgorzaty Michalskiej. Biegaczka cieszy się z pucharu, jednak docenia także charytatywny wymiar imprezy:

Podobnie jak pani Małgorzata uważają inni biegacze - Bieg Mikołajkowy to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym:

Po biegu głównym i dekoracji zwycięzców nadszedł czas na Bieg Mikołajów, którzy wspólnie przebiegli ok. 1,5 km. W rundce Park Kościuszki - Plac Konstytucji 3 Maja - Park Kościuszki udział brały całe rodziny i nie tylko:

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na wsparcie dwóch potrzebujących rodzin w ramach Szlachetnej Paczki. Podczas spotkania biegaczy w radomskim Parku Kościuszki prowadzona była m.in licytacja ręcznie robionych ozdób świątecznych. Pieniądze, które udało się zebrać zasilą budżet paczki przygotowanej przez Stowarzyszenie Biegiem Radom. Najdroższa bombka tej niedzieli kosztowała aż sto złotych. - Tę bombkę zrobił mój syn, więc było dla mnie bardzo ważne, by ją mieć. Szczególnie, że pieniądze przekazane zostaną dla osób potrzebujących. - powiedziała po licytacji szczęśliwa zwyciężczyni, a zarazem dumna mama.

Dopisała pogoda, uczestnicy, atmosfera - jak zwykle - była gorąca, a biegacze pokazali, że obok sportowych sukcesów ważna jest dla nich pomoc drugiemu człowiekowi - tak Tadeusz Kraska - prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom podsumowuje tegoroczny Bieg Mikołajkowy:

Kolejna okazja, by sprawdzić swoje biegowe możliwości i pomóc potrzebującym już w styczniu. Wtedy to wraz ze Stowarzyszeniem Biegiem Radom pobiec będzie można podczas imprezy zorganizowanej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do nas: