Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa
Dziś jest: Czwartek, 28 marca 2024

Mistrzowie na dywaniku u starosty

wtorek, 06 grudnia 2016 11:31 / Autor: Michał Kaczor

W ciągu ostatniego roku zdobyli kilkadziesiąt medali. Starosta radomski nagrodził zawodników pionkowskiego klubu tang soo do.

Ten rok dla pionkowskiego klubu tang soo do był bardzo owocny. Zawodnicy mają na swoim koncie tytuły mistrzów świata, Polski, medale pucharu świata i wiele innych. Startowali nie tylko w tang soo do, ale też w zawodach kick-boxingu i takewondo. -  Wystartowaliśmy w mistrzostwach Polski w takewondo w Wieliczce. Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie, bo zdobyliśmy aż 10 tytułów mistrza Polski, 12 tytułów wicemistrza i 5 brązowych medali. Wzięliśmy też udział w drużynowych mistrzostwach Polski w Zawierciu. Z pięciu naszych drużyn, cztery zostały mistrzami. W pucharze Europy kick-boxingu czwórka naszych zawodników zdobyła puchary. W mistrzostwach Polski kick-boxingu na sześciu zawodników aż pięciu zostało mistrzami - wylicza trener Dariusz Sułek.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem klubu jest Patryk Banaszek. W tym roku oprócz wielu tytułów mistrza Polski w takewondo i kick-boxingu, został mistrzem świata w kick-boxingu na zawodach w Birmingham. - Startowało bardzo wielu zawodników. Udało mi się zdobyć tytuł mistrza świata w kategorii junior młodszy. Trenuję od pięciu lat. Kiedyś z kolegami wziąłem udział w turnieju na festynie, wygrałem i miałem miesiąc tregnów za darmo. Jakoś mnie to wciągnęło - mówi mistrz świata.

Aleksandra Grzywacz trenuje sztuki walki od 4 lat. Ma na swoim koncie wiele medali na różnych zawodach, ale nie uważa tego za swoje największe osiągnięcie. - Moim największym osiągnięciem jest dwukrotny udział na mistrzostwach świata w kick-boxingu. Fajnie jest zetknąć się z innymi narodowościami. Zaczęło się od tego, że mój młodszy brat zaczął trenować i ja czekałam na niego na zajęciach. Po prostu strasznie mi się spodobało i stwierdziłam, że może i ja bym spróbowała. Mama na początku nie za bardzo do tego podeszła i strasznie się bała. Tak jest do dzisiaj, że czasem jak są jakieś walki, to potrafi nie patrzeć albo wyjść z sali, bo boi się o nas - mówi Aleksandra Grzywacz.

Z sukcesu zawodników pionkowskiego klubu zadowolony był starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, który przyznał, że sam w młodości trenował sztuki walki. - Ja mam z tego osobistą satysfakcję, bo kiedyś ćwiczyłem karate i kick-boxing. To było dawno temu, ale mam sentyment w dalszym ciągu do tego typu sportów. Zaczynałem jako młody chłopak, później kontynuowałem na studiach. Bardzo wam gratulujemy, bo to są sukcesy, którymi wielu sportowców z powiatu radomskiego nie może się poszczycić - mówił starosta.

Klub tang soo do w Pionkach istnieje od 2010 roku. Tang soo do jest połączeniem tradycyjnego japońskiego karate i koreańskiego takewondo.