Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

SPORT

Siatkarskie święto w Szydłowcu

środa, 01 marca 2017 10:43 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Rodzinna Akademia Sportu
Jakub Szczechowski

W najbliższy weekend w Szydłowcu odbędzie się V Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet i Mężczyzn. O Puchar Burmistrza Szydłowca powalczy 12 drużyn żeńskich i 12 męskich.

Na zaproszenie organizatorów - Rodzinnej Akademii Sportu opowiedziały zespoły z całej Polski. Turniej rozpocznie się o godz. 9 równocześnie w dwóch miejscach: w hali Jana Pawła II i w sali gimnastycznej LO im. H. Sienkiewicza. Najpierw będą rozgrywki z grupach. W międzyczasie o godz. 11 odbędzie się oficjalne otwarcie. Wszystko zadecyduje się w niedzielę. O godz. 9.30 na hali Jana Pawła II rozpoczną się półfinały kobiet i mężczyzn. W południe rozegrane zostaną mecze o 3. miejsce. Finał kobiet rozpocznie się o godz. 13, a mężczyzn godzinę później. Na godz. 15 zaplanowano wręczenie nagród. Turniej poza solidną dawką emocji sportowych będzie też okazją do uczczenia przez Rodzinną Akademię Sportu jubileuszu 5 -lecia istnienia. To organizacja, która sukcesywnie promuje siatkówkę w Szydłowcu. Patronem rozgrywek jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Medialnie patronuje zaś Radio Plus Radom.

O V Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn rozmawialiśmy z organizatorami: Grzegorzem Nowakiem i Pawłem Blochem z Rodzinnej Akademii Sportu w Szydłowcu:

 Grupy turniejowe:

1. kobiety

Grupa A: RAS I Szydłowiec, Mi...Mi Łódź, Zagnańsk, Apollo

Grupa B: RAS II Szydłowiec, Stars Kraków, Constrution Kielce, Siatkarki z Maiami

Grupa C: UJK Kielce, Opole, Przytyk, Dream Team Manekin Łódź

2. mężczyźni

 Grupa A: RAS 6 Szydłowiec, Smoki Kraków, Skaryszew, Zuzanki Warszawa

Grupa B:  Stolpaw Szydłowiec, Siatkarze Majami, Ropczyce

Grupa C: Domino Jastrząb, Riki Tiki, Łódź, Kar - Lab Gdynia