Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

SPORT

RCS Czarni podsumowali rundę

czwartek, 02 marca 2017 10:54 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

RCS Czarni Radom zakończyli już fazę zasadniczą MłodejLigi. Przed nimi play-offy, w których zagrają z Jastrzębskim Węgiel.

RCS Czarni rozegrali w tym sezonie 12 spotkań - 8 wygrali i 4 przegrali. Spośród 14 zespołów MłodejLigi rozegrali najwięcej setów (48, czyli średnio 4 na mecz), a w ich spotkaniach zdobytych zostało najwięcej punktów (2129). Trener Andrzej Sitkowski uważa, że faza zasadnicza w wykonaniu jego podopiecznych była nadspodziewanie udana.

O przyszłość radomskiej siatkówki nie musimy się martwić. Młodzi zawodnicy zrobili duże postępy i są nadzieje na przyszłość - uważa trener Sitkowski.

W rundzie zasadniczej siatkarze RCS Czarnych Radom spędzili na parkiecie 18 godzin i 15 minut. To drugi wynik w całej MłodejLidze. Więcej grali tylko zawodnicy PGE Skry Bełchatów (18 godzin i 49 minut). RCS Czarni mają teraz miesiąc przerwy przed rozpoczęciem fazy play-off. 29 marca zagrają z Jastrzębskim Węglem, z którym w zeszłym roku przegrali w finale rozgrywek. - To chyba najtrudniejszy przeciwnik z możliwych - ocenia trener RCS Czarnych.

Pierwszy mecz z Jastrzębskim Węglem odbędzie się w Radomiu. Rewanż 12 kwietnia w Jastrzębiu Zdroju.