Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

7 medali radomskich zapaśników

środa, 08 marca 2017 10:17 / Autor: Michał Kaczor

7 medali zdobyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom w zawodach Pucharu Polski kadetów. Był to pierwszy etap eliminacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W Pucharze Świata wystartowało siedemnastu kadetów Olimpijczyka Radom. Zapaśnicy zdobyli dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Maciej Parszewski i Konrad Kozłowski. Srebro zdobyli Karol Chudzik, Fabian Tomczuk i Mateusz Redestowicz. Na najniższym stopniu podium stanęli Oskar Piątek i Adzhiev Islam.

Drużynowo Olimpijczyk zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Radomianie zdobyli 43 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się UKZ Unia Racibórz, a na trzecim KS Agros Żary.

W turnieju wystartowało 232 zawodników z 63 klubów.