Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Szczypiorniści z Końskich nie dali szans!

poniedziałek, 20 marca 2017 12:44 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze ręczni KSSPR-u Końskie pokonali SPR Tarnów 33:23 w meczu 20. kolejki I ligi.

Zwycięstwo z Tarnowem było ważne psychologicznie dla drużyny z Końskich. KSSPR po raz ostatni w lidze wygrał 18 lutego.

Faworytem tego meczu byli konecczanie, którzy w tym sezonie radzą sobie zdecydowanie lepiej i zajmują 5. miejsce w lidze. Ekipa z Tarnowa jest 10.

KSSPR od początku dominował. W 8. minucie drużyna z Końskich wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca meczu. Przewaga wypracowana w pierwszej połowie (19:9) pozwoliła na spokojniejszą grę w drugiej części spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 33:23 dla KSSPR-u.

Najlepszym zawodnikiem drużyny z Końskich wybrany został Piotr Rutkowski, który rzucił 8 goli. W SPR-ze MVP wybrano Marcina Wajdę.

Kolejny mecz już za tydzień. 25 marca KSSPR zagra na wyjeździe z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie – SPR Tarnów 33:23 (19:9)

KSSPR: Jakubowski 1, Sękowski 1, Słonicki 2, Walewski 1, Maleszak 1, Pilarski 1, Wnuk, Jamioł 6, Matyjasik 1, Napierała 2, Mastalerz 7, Szot, Gasin 2, Rutkowski 8.