Powalczą o medale mistrzostw świata!

czwartek, 29 czerwca 2017 08:48 / Autor: Michał Kaczor

Reprezentacja Polski juniorów z siatkarzami Cerrad Czarnych Radom powalczy o medale mistrzostw świata. Biało-czerwoni pokonali Kubę i zapewnili sobie miejsce w półfinale!

Obie drużyny przystępowały do meczu dzień po pięciosetowych meczach. Polska pokonała Chiny, a Kuba Iran.

W pierwszym secie podopieczni Sebastiana Pawlika szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Nie oddali jej do końca i wygrali 25:17. Więcej emocji było w drugim secie. Polacy szybko objęli prowadzenie (11:7), ale Kubańczycy szybko odrobili stratę i po chwili prowadzili. Przy stanie 22:20 dla Polski punkty zdobyli Bartosz Kwolek i Tomasz Fornal. Set zakończył się zwycięstwem 25:22. W trzeciej odsłonie biało-czerwoni nie dali szans rywalom, wygrali 25:20 i cały mecz 3:0.

W meczu z Kubą zagrało trzech siatkarzy Cerrad Czarnych Radom - Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski i Norbert Huber. Fornal zdobył 12 punktów, Huber 11, a Ziobrowski 6.

Dzięki zwycięstwu z Kubą podopieczni Sebastiana Pawlika zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw świata. 29 czerwca reprezentacja Polski zagra ostatni mecz II rundy turnieju. Biało-czerwoni zmierzą się z Iranem.

Polska - Kuba 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Polska: Bartosz Kwolek (20), Jakub Kochanowski (8), Łukasz Kozub (3), Jakub Ziobrowski (6), Norbert Huber (11), Tomasz Fornal (12), Mateusz Masłowski (libero) oraz Szymon Jakubiszak

Kuba: José Israel Masso Alvarez (2), Osniel Lazaro Melgarejo Hernandez (6), Javier Octavio Concepcion Rojas (2), Miguel David Gutierrez Suarez (1), Adrian Eduardo Goide Arredondo (4), Miguel Angel Lopez Castro (12), Lionnis Salazar Rubiera (libero) oraz Marlon Yang Herrera (6), Roamy Raul Alonso Arce