Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

SPORT

Sportowo i charytatywnie w Toporni

poniedziałek, 17 lipca 2017 11:04 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Marcin Ociepski i Piotr Łukasik najlepsi podczas Pucharu Polski w siatkówce plażowej mężczyzn w Przysusze. Za nami trzydniowy turniej pełen siatkarskich emocji i atrakcji dla całych rodzin. Podobnie jak w ubiegłym roku turniej miał również wymiar charytatywny.

W miniony weekend w Toporni rozegrany został Puchar Polski w siatkówce plażowej - Lewiatan Beach Ball. Na boisku stanęło 27 najlepszych w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej par. - Na równoległym turnieju, który toczył się Łodzi z numerem pierwszym rozstawiona została drużyna, która u nas zostałaby rozstawiona z numerem jedenastym. - przekonuje Witold Łączkiewicz - komisarz techniczny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W niedzielę na głównym boisku przy zalewie Topornia odbyły się pojedynki finałowe. Osiem najlepszych par walczyło w ćwierćfinałach, a następnie rozegrane zostały mecze strefy medalowej.

Zmierzyli się Andrys/Andrys – Kądzioła/Malec i Ociepski/Łukasik – Kiernoz/Zdybek. W finale spotkali się Kądzioła/Malec i Ociepski/Łukasik. Walka była wyrównana i zacięta, a dopiero tie-break wyłonił zwycięzcę. Lepsi okazali się Po niezwykle dramatycznym spotkaniu lepsza okazała się para z Mazur: Marcin Ociepski i Piotr Łukasik, którzy w ostatniej partii spotkania wygrali 15:13. Piotr Łukasik, który dodatkowo został MVP turnieju nie krył radości i dumy z odniesionego zwycięstwa:

Impreza miała również wymiar charytatywny. Rozegrany został Charytatywny Mecz Gwiazd połączony z licytacją, w którym swoje umiejętności siatkarskie i dobre serce okazali m.in. Zygmunt Chajzer, Conrado Moreno czy Mirosław Przedpełski. Conrado Moreno przyznaje, że siatkówka nie jest jego mocną stroną, jednak podkreśla, że warto. - Świetna zabawa, publiczność i cel:

Z kolei Zygmunt Chajzer, który został MVP Charytatywnego Meczu Gwiazd cieszy się z wygranej swojej drużyny, a także z możliwości pomagania:

Poza emocjami sportowymi na najwyższym poziomie organizatorzy zaproponowali Mistrzowski Weekend Sportu: warsztatów z plażówki dla dzieci, zajęcia fitness, zumba czy turniej siatkówki plażowej w kategorii old boy 50+. W ubiegły weekend plaża w Toporni jeszcze bardziej niż zwykle tętniła życiem. Podobało się to osobom, które wybrały się na plażę:

Z imprezy zadowoleni są również organizatorzy. - Warto to podtrzymywać! - przekonuje Witold Łączkiewicz - komisarz techniczny Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Impreza odbyła się pod patronatem medialnym Radia Plus Radom.