Jan Pasterski

10 medali radomskich zapaśników!

poniedziałek, 18 września 2017 10:23 / Autor: Michał Kaczor

Jeden złoty medal, dwa srebrne i aż 7 brązowych. Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wrócili z workiem medali z mistrzostw Polski!

Złoto w kategorii do 75 kg zdobył Arkadiusz Kułynycz. W finale pokonał Iwana Nylypiuka z AZS-u AWF Warszawa. W tej samej kategorii brązowy medal zdobył Patryk Bednarz z Olimpijczyka.

Po srebrne medale sięgnęli Mateusz Kareciński (kat. 130 kg) i Przemysław Piątek (kat. 59 kg).

Brąz wywalczyli: Patryk Bednarz (kat. 75 kg), Michał Kośla (kat. 66 kg), Bartłomiej Klimek (71. kg), Łukasz Fafiński (kat. 85 kg), Aleksander Kroczak (kat. 98 kg), Rafał Płowiec oraz Michał Orzechowski (kat. 130 kg).

Olimpijczyk nie miał sobie równych w klasyfikacji drużynowej. Radomscy zapaśnicy wywalczyli 412 punktów, a drugi AKS Piotrków Trybunalski 234 pkt.