Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Brawo Radomka!

niedziela, 08 października 2017 15:20 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

E.Leclerc Radomka Radom pięknie rozpoczęła sezon w I lidze. Siatkarki pokonały w pięciu setach Joker Mekro Energoremont Świecie.

Radomiaki rozpoczęły ligowe zmagania na wyjeździe i od razu od mocnego uderzenie. Aby wywieźć ze Świecia 2 punkty musiały ponad 2 godziny harować na parkiecie. Pierwszy set okazał się zwycięski dla gości, a potem zaczęła się gra w kratkę. Jeden set dla Świecia, kolejny dla Radomki. Tak doszło do tie-breaku, w którym radomskie zawodniczki zagrały bardzo konsekwentnie i zwyciężyły. Najwięcej punktów zdobyły podczas meczu: Majka Szczepańska, Patrycja Gądek i Gabriela Borawska. Po pierwszym meczu dziewczyny zajmują trzecie miejsce w tabeli. W sobotę zagrają u siebie z rywalkami z Wieliczki. Mecz rozpocznie się o godz. 17.30 w hali MOSiRu.

Joker Mekro Energoremont Świecie – E.Leclerc Radomka Radom 2:3 (18:25; 25:13; 21:25; 25:21; 8:15)

E.Leclerc Radomka Radom: Przepiórka, Borawska, Gądek, Kubacka, Szczepańska, Ponikowska, Samul (L) oraz Śmieszek, Biała, Miechowska, Pelczarska, Bator (L).

Joker Mekro Energoremont Świecie: Sobolewska, Bednarek, Florczak, Majkowska, Wyrwa, Grzelak, Żurawska (L) oraz Krajewska, Dąbrowska, Sidor, Trybuła, Skowron, Nowacka (L).

źródło: radomka.com.pl