Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 listopada 2020

SPORT

Justyna Kozdryk ustaliła rekord Polski

wtorek, 07 listopada 2017 09:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/wgr
Weronika Chochoł

Podczas VII Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Chorzowie, pracownica cywilna grójeckiej Policji Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę o ciężarze 100 kg. Sportsmenka ustaliła jednocześnie nowy rekord Polski - poprzedni był o pięć kilogramów mniejszy.

To kolejny sukces Justyny Kozdryk - reprezentantki GKS KRASKA Jasieniec - w tym roku. W czasie mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w kwietniu w Killeen w stanie Teksas sportsmenka z Jasieńca zajęła pierwsze miejsce pokonując zawodniczkę z Mongolii. Dla pracownicy grójeckiej komendy był to już dziewiąty złoty medal w historii jej startów w mistrzostwach świata, jest także dziesięciokrotną mistrzynią i rekordzistką Europy.

Podczas Mistrzostw w Chorzowie Justyna Kozdryk wystąpiła również w roli trenera młodego pokolenia ciężarowców. Juniorzy także wrócili z sukcesami: Bartłomiej Tuszyński - srebrny medal w grupie + 105 kg juniorów do lat 16 z wynikiem 107,5 kg; Jakub Grzelak 4 miejsce w kat. 74 kg z wynikiem 90 kg i 5 miejsce Jakub Cieślak w kat. 83 kg z wynikiem 90 kg.

Justyna Kozdryk związana jest z grupą Kraski Jasieniec i Radomskim Stowarzyszeniem Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”. Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku, kiedy to za namową starszej siostry, wybrała się do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Teraz kobieta jest już wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie. Na co dzień pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Sportsmenka dzięki swojej popularności i osiągnięciom promuje wśród młodzieży zdrowy tryb życia.