Sylwia Pysiak

Radomianin w kadrze Polski!

piątek, 05 stycznia 2018 07:14 / Autor: Michał Kaczor

Bartosz Sławiński, siatkarz RCS Czarnych Radom, znalazł się w reprezentacji Polski kadetów! Biało-Czerwoni pokonali wczoraj Słowenię 3:1.

Bartosz Sławiński gra na pozycji rozgrywającego i od września jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale.

Radomianin został powołany na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy kadetów. Reprezentacja Polski znalazła się w grupie F wraz ze Słowenią, Cyprem i Rosją.

W pierwszym meczu Polska pokonała Słowenię 3:1.

Zespoły startujące w eliminacjach zostały podzielone na siedem grup. Awans uzyskają zwycięzcy oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Gospodarzami finałowego turnieju ME U18, który rozegrany zostanie od 7 do 15 kwietnia, będą Czechy i Słowacja.