Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Czarni nie podołali w Katowicach

sobota, 06 stycznia 2018 20:13 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:1 dla gospodarzy zakończył się wyjazdowy mecz Wojskowych w ramach 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Drużyna Cerrad Czarnych Radom nie podołała zespołowi GKS Katowice.

Spotkanie było niezwykle wyrównane. Zacięte były zwłaszcza pierwsze dwa sety. Chociaż pierwszy należał do gospodarzy, to w drugą partię zdecydowanie lepiej zaczęli Wojskowi, którzy doprowadzili nawet do czteropunktowej przewagi. Gospodarze jednak nadrabiali straty i szybko doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, którą ponownie wygrali gospodarze.

Po przerwie na boisku lepiej prezentowali się Czarni i mimo usilnych starań gospodarzy, swoją przewagę utrzymali do końca. Trzeci set należał do Wojskowych.

Czwarta partia przypominała pierwsze momenty meczu i na parkiecie obie drużyny znów grały punkt za punkt. Końcówka znów była popisem trójkolorowych. Najpierw asa serwisowego posłał Gonzalo Quiroga, a następnie potrójny blok zatrzymał Ziobrowskiego. Ostatnią akcję efektownym atakiem z przechodzącej piłki skończył Dominik Witczak, dając GKS-owi zwycięstwo.

GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)

GKS: Witczak 17, Kapelus 14, Pietraszko 15, Fijałek 1, Kohut 7, Quiroga 16, Mariański (libero) oraz Krulicki, Komenda, Butryn 3, Sobański.

Czarni: Teryomenko 7, Vincić 4, Żaliński 1, Ziobrowski 17, Huber 9, Kwasowski 12, Watten (libero) oraz Fornal 9, Droszyński.

W następnej kolejce Wojskowi podejmą MKS Będzin. Mecz w piątek, 12 stycznia o godz. 18:00.