Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Polpharma rozgromiona, mecz na szóstkę!

środa, 28 marca 2018 20:28 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 83:62 zakończył się mecz zaległej 4. kolejki Energa Basket Ligi. ROSA Radom pokonała u siebie Polpharmę Starogard Gdański, zapewniając sobie szóste zwycięstwo z rzędu.

Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie, a co więcej szóste z rzędu.

Początek pierwszej kwarty należał do starogardzian. ROSA próbowała odrobić straty, jednak to goście zakończyli tę część prowadząc jednym punktem.

Koszykarze ROSY szybko wzięli się w garść i w fenomenalnym stylu rozegrali drugą kwartę. Radomskie Smoki rozpoczęli ją serią 14:0. To pozwoliło im objąć kontrolę nad meczem. Goście mieli problemy w ataku, a gospodarze zwiększali przewagę. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem aż 54:28, a sama kwarta - 35:8.

Trzecia część spotkania należała do gości, którzy dzięki dobrej obronie odrabiali straty. To jednak nie pozwoliło odebrać ROSIE wygranej. Radomianie do końca kontrolowali sytuację na boisku, a Polpharma nie potrafiła już zbliżyć się do przeciwników. Finalnie mecz zakończył się ponad dwudziestopunktową przewagą gospodarzy.

ROSA Radom - Polpharma Starogard Gdański 83:62 (19:20, 35:8, 10:18, 19:16)

ROSA: Harrow 15, A.J. English 15, Szymkiewicz 13, Auda 12, Sokołowski 11, Fraser 8, Piechowicz 5, Zajcew 4, Bojanowski 0, Zegzuła 0, Szymański 0.

Polpharma: Flieger 16, Radukić 12, Milovanović 9, Davis 8, Gołębiowski 7, Jeftić 6, Schenk 4, Brenk 0, Pruefer 0.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z PGE Turów Zgorzelec. Mecz w sobotę, 7 kwietnia o godz. 18:00.