Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

Ważne zwycięstwo Czarnych!

środa, 04 kwietnia 2018 19:37 / Autor: Michał Kaczor

Ważne zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom. "Wojskowi" pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 i umocnili się na 8. miejscu w tabeli.

Pierwsze dwa punkty zdobyli Czarni, ale Łuczniczka szybko doprowadziła do remisu 5:5. Przy stanie 10:10 radomianie zanotowali serię trzech punktów z rzędu i o czas poprosił trener bydgoszczan – Jakub Bednaruk. Czarni prowadzili grę i przy wyniku 19:14 ponownie zebrał swoich zawodników trener Bednaruk. Kolejne trzy punkty zdobyli gospodarze i Łuczniczka zbliżyła się na dwa „oczka” (17:19). To jednak tylko napędziło Czarnych, którzy zanotowali serię skutecznych zagrań i wygrali seta 25:20.

Drugą odsłonę od punktu rozpoczęła Łuczniczka. Gospodarze zdołali odskoczyć na 3 „oczka” (9:6) i trener Prygiel dokonał zmiany na ataku – Michał Filip wszedł za Wojciecha Żalińskiego. Przy stanie 11:7 dla Łuczniczki o czas poprosił trener „Wojskowych”. Przyniosło to dobry efekt, bo po chwili było już tylko 12:11. Kilka piłek później Czarni doprowadzili do remisu (18:18), a następnie wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Tym razem o czas poprosił trener Jakub Bednaruk. Łuczniczka długo nie mogła odrobić straty, ale ta sztuka udała się w końcówce seta (22:22). Po chwili piłkę setową mieli gospodarze (24:23). O czas poprosił trener Robert Prygiel. Czarni zdołali wyrównać, ale kolejny punkt zdobyli bydgoszczanie i znowu mieli szansę na wygranie drugiego seta. Ponownie jednak nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Przy stanie 29:29 swoją wartość potwierdził Dima Teryomenko. Ukrainiec zagrał dwa asy z rzędu i wygrał Czarnym drugiego seta (31:29)!

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli gospodarze. Łuczniczka prowadziła 4:1, ale wtedy do głosu ponownie doszedł Dima Teryomenko. Ukrainiec najpierw skutecznie zablokował, a następnie zagrał dwa asy serwisowe. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie (6:4) i od tego momentu zaczęły się ich problemy. Czarni zdobyli cztery punkty z rzędu i o czas poprosił Jakub Bednaruk. Trener Łuczniczki ponownie zebrał swoich zawodników, gdy przegrywali 10:15. Do końca nie zmieniło to obrazu gry. Cerrad Czarni Radom wygrali trzeciego seta 25: i cały mecz 3:0.

Zwycięstwo pozwoliło Czarnym umocnić się na 8. miejscu w PlusLidze.

Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 0:3 (20:25, 29:31, 20:25)

MVP: Dejan Vincić