Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Remis Radomiaka

sobota, 21 kwietnia 2018 18:31 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka zremisowali ze Stalą Stalowa Wola 2:2. To kolejna strata punktów "Zielonych"

Mecz rozpoczął się źle dla Radomiaka. Już w 2. minucie gola strzelił Adrian Dziubiński. "Zieloni" przez 20 minut nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji. Zmienił to dopiero w 21. minucie Peter Mazan, który wykończył dośrodkowanie z prawej strony. W kolejnych minutach Radomiak przeważał. Gospodarze utrzymywali się na połowie rywala, ale niewiele z tego wynikało. Po 45 minutach na tablicy mieliśmy wynik 1:1.

Drugą połowę "Zieloni" rozpoczęli ofensywnie nastawieni. W 52. minucie faulowany w polu karnym był Damian Szuprytowski. Sędzia podyktował "jedenastkę", ale zanim wykonał ją Peter Mazan, na boisku mieliśmy sporo zamieszania. Piłkarze Stali kilka razy przeszkadzali przestawiając piłkę. Sędzia sięgnął po żółtą kartkę, aż w końcu w 54. minucie karnego strzelił Peter Mazan. Stal wyrównała w 77. minucie. Zając faulował w polu karnym Dziubińskiego i sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr. Hubert Gostomski obronił karnego, ale wobec dobitki Sebastiana Łętochy był bez szans. W 80. minucie Radomiak ponownie mógł wyjść na prowadzenie. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Jakub Rolinc, ale trafił w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry Radomiak próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ambitna gra nie wystarczyła. Radomiak - Stal 2:2.

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:1)

Bramki: '21 i '52 Mazan - dla Radomiaka; '2 Dziubiński, '77 Łętocha - dla Stali