Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Radomskie lekkoatletki z wizytą u prezydenta

wtorek, 24 lipca 2018 18:35 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Były gratulacje, upominki i życzenia dalszych sukcesów. Prezydent Radosław Witkowski spotkał się z zawodniczkami RLTL ZTE Radom Martyną Kotwiłą i Natalią Wosztyl, które w ostatnich dniach wywalczyły medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów.

Martyna Kotwiła zdobyła mistrzostwo Polski seniorów, a na mistrzostwach świata juniorów zajęła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów. Pobiła jednocześnie rekord Polski należący dotychczas do Ireny Szewińskiej. Z kolei Natalia Wosztyl na mistrzostwach Polski zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki.

- Często spotykając się ze sportowcami i gratulując im sukcesów, życzę abyśmy kiedyś mogli się cieszyć występem radomskiego zawodnika na igrzyskach olimpijskich. Gdy patrzę na wasze sukcesy, myślę że jesteśmy już bardzo blisko takiej chwili - mówił podczas spotkania z młodymi lekkoatletkami oraz ich trenerką Bożeną Jadczak, prezydent Radosław Witkowski:

Zawodniczki RLTL ZTE Radom nie kryją, że rzeczywiście ich marzenia i ambicje sięgają igrzysk olimpijskich. - Kocham to co robię, a ostatnie sukcesy dodatkowo mnie motywują, by jeszcze więcej dawać z siebie na treningach. Jak każdy sportowiec marzę o występie na igrzyskach i mam nadzieję, że stanie się to już za dwa lata w Japonii - mówi Martyna Kotwiła. – Też bardzo chciałabym wystąpić na igrzyskach. Motywacji do ciężkiej pracy na pewno mi nie zabraknie. Oby tylko dopisało zdrowie - dodaje Natalia Wosztyl:

Zdaniem trenerki obu sprinterek Bożeny Jadczak, jej podopieczne mają realne szanse na spełnienie swoich marzeń. – To prawdziwe diamenty. Pracuję z nimi już osiem lat i widzę ogromny postęp, a ten rok jest przełomowy. Martyna i Natalia są dopiero juniorkami, a już zdobyły medale na mistrzostwach seniorów i pobiły rekordy Polski. Sądzę, że możemy poważnie myśleć o igrzyskach w 2020 roku – ocenia Bożena Jadczak: