Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

SPORT

R. Prygiel: mam wyrównaną drużynę

piątek, 05 października 2018 12:40 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Już za tydzień pierwszy mecz Cerrad Czarnych Radom w nowym sezonie PlusLigi. - Mam bardzo wyrównaną drużynę. To nie jest slogan - ocenia trener Robert Prygiel.

Pierwszy mecz Cerrad Czarni Radom rozegrają 12 października o 18:00 w hali MOSiR w Radomiu. Będzie to jednocześnie inauguracja sezonu 2018/2019 w PlusLidze.

W porównaniu do poprzedniej edycji rozgrywek, do klubu dołączyło 4 siatkarzy - Alen Pajenk, Reto Giger, Michał Ruciak i Maksym Żygałow. Nie zonaczymy natomiast Dmytra Teryomenki, Jakuba Ziobrowskiego, Dustina Wattena i Kamila Droszyńskiego.

- Mam bardzo wyrównaną drużynę. Na dzień dzisiejszy, jestem przekonany, że w przekroju całej ligi każdy z zawodników bardzo pomoże tej drużynie. To nie są slogany, nie jest to moja gra słowna, żeby ich dowartościować, tylko tak naprawdę jest. Mamy na niektórych pozycjach ogromną rywalizację na wysokim poziomie - mówi trener Robert Prygiel.

Drużyna przeszła już na system dwóch siłowni w tygodniu.

- Pod względem fizycznym wszyscy ci, którzy zaczęli z nami przygotowania, są gotowi. Przeszliśmy już na system dwóch siłowni w tygodniu. Pomału nabierają dynamiki i szybkości. Jeżeli chodzi o aspekt taktyczny i zgrania drużyny, to będzie proces, który jeszcze trochę potrwa. W większości drużyn plusligowych jest tak samo. Byliśmy bez podstawych rozgrywających przez trzy tygodnie. Później tylko z Reto. Teraz dołączył do nas Dejan. Myślę, że pod koniec roku ta drużyna pokaże swoje prawdziwe oblicze, ale na pewno zaczniemy też z wysokiego "c", bo większość drużyny bardzo dobrze trenowała - tłumaczy trener Robert Prygiel.

W tym sezonie na nowej pozycji zagra Michał Ruciak. Do tej pory występował jako przyjmujący, a teraz zmienił na libero.

- To było dość ryzykowne. Ja Michała znałem jeszcze z reprezentacji i znałem jego wartości. Wiedziałem, że da nam dużo w elemencie przyjęcia i on to potwierdza. Michał swoją grą udowadnia, że to był dobry transfer i mam nadzieję, że na koniec sezonu będę mógł też tak samo powiedzieć - ocenia trener.

Dziś Cerrad Czarni Radom zaprezentują drużynę i zagrają ostatni turniej przed startem PlusLigi - Turniej Partnerstwa Regionalnego. Zagrają w nim także MKS Będzin, Indykpol AZS Olsztyn i Trefl Gdańsk.

- To chyba najlepsze drużyny, z którymi do tej pory graliśmy. Oczywiście graliśmy też po drodze z Resovią, ale takie drużyny jak Olsztyn i Gdańsk będą, mam nadzieję, że tak jak Cerrad Czarni Radom, bić się o "szóstkę". Sprawdzimy tydzień przed ligą w jakim miejscu jesteśmy i nie możemy doczekać się ligi - zapowiada trener Prygiel.

Pierwszy mecz sezonu 12 października o 18:00 z Jastrzębskim Węglem. Trener mówi, że to wymagający rywal.

- Widać, że przypływ gotówki i rozsądnie wydane pieniądze spowodowały, że to będzie bardzo mocna drużyna, która będzie aspirować do gry o mistrzostwo Polski - mówi.

 

 

Harmonogram spotkań Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni 2018:

 

Piątek (5 października) - hala MOSiR Radom:

16:00: MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn

18:00: Prezentacja drużyny Cerrad Czarni Radom

18:30: Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk

 

Sobota (6 października) - hala KCRiS w Kozienicach:

16:00: Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn

18:00: Trefl Gdańsk - MKS Będzin

 

Niedziela (7 października) - hala KCRiS w Kozienicach:

10:00: Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn

12:30: Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin