Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

SPORT

XIII raz dla pobiegli dla trzeźwości

środa, 17 października 2018 11:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W leśnej scenerii i szczytnym celu. Ponad 300 biegaczy wzięło udział XIII maratonie trzeźwości organizowanym przez Stowarzyszenie Biegiem Radom.

10, 21 i 42 km - takie dystanse mieli do pokonania zawodnicy XIII Maratonu Trzeźwości, który odbył się na terenie nadleśnictwa Radom. Startujący z Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku mieli różne motywy. Jedni biegli, bo dzięki sportowi odzyskali trzeźwość, inni promują idee zdrowego trybu życia, niektórzy pobiegli by spotkać się ze znajomymi i wykorzystać piękną pogodę. 

Pan Artur znany jako Rudi zaczął biegać, bo jak mówi chciał skończyć z płytkim życiem. W ten sposób znalazł się kolejny raz na trasie maratonu:

Podobne motywacje towarzyszyły panu Bartoszowi, którzy pobiegł 'dziesiątkę':

Półmaraton pobiegł pan Jerzy, któremu sport również pomógł w walce z nałogiem:

Ideą maratonu trzeźwości jest promocja zdrowego trybu życia bez nałogów i obcowanie z naturą - wyjaśnia Tadeusz Kraska - prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom:

Wiele osób pobiegło by sprawdzić swoje możliwości i promować zdrowy tryb życia, a także spotkać się ze znajomymi: 

Biegacze mogli liczyć na wsparcie kibiców:

XIII Maraton Trzeźwości zwyciężył Rafał Czarnecki z wynikiem 02:52:15, srebro z różnicą jedynie 32 sekund zdobył Karol Grabda natomiast trzeci był Rafał Osiński, który dystans 42 km przebiegł w 2 54 min i 39 s.

W półmaratonie najlepszy był Paweł Kosek, drugie miejsce zajął Evhenii Dierbienov, a trzeci na metę dobiegł Marek Jagiełło. 

W biegu na 10 km pierwszy na metę dobiegł Mateusz Kaczor, drugi Piotr Wijata a trzeci był Jarosław Kucharski.

Wyniki XIII Maratonu Trzeźwości znaleźć można tutaj.