Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Kozienice z pucharem!

czwartek, 25 października 2018 06:48 / Autor: Michał Kaczor

Energia Kozienice zdobyła Mirax Puchar Polski. W finale czwartoligowcy pokonali Szydłowiankę Szydłowiec 3:0.

Faworytem tego spotkania była Energia Kozienice. Drużyny dzieliła różnica jednej klasy rozgrywkowej. Energia na co dzień gra w IV-lidzie, a Szydłowianka w Campeon Lidze Okręgowej.

Piłkarzom przez cały mecz przeszkadzał silny wiatr. Kozieniczanie szybko otworzyli wynik spotkania. W 7. minucie trafił Eugeniusz Kołodziejczyk. Szydłowianka starała się odpowiedzieć, ale niewiele wynikało z akcji niżej notowanej drużyny i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej mieliśmy 1:0.

Energia w drugiej połowie podwyższyła prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Ciupiński, a w 73. minucie na 3:0 strzelił Osiak.

Zwycięzcy rozgrywek otrzymali 10 tysięcy złotych.

ENERGIA KOZIENICE - SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC 3:0 (1:0)

Bramki: Kołodziejczyk '7, Ciupiński '62, Osiak '73