Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: Piątek, 29 marca 2024

Passa Czarnych trwa!

środa, 07 listopada 2018 20:00 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Czarni Radom odnieśli kolejne zwycięstwo w PlusLidze. Tym razem pokonali Chemika Bydgoszcz 3:1.

W pierwszym secie Czarni zagrali pewnie i kontynuowali dobrą grę z poprzednich meczów. „Wojskowi” wygrali 25:19. To był 13 zwycięski set z rzędu!

W drugim secie już było gorzej. Siatkarze Chemika wyciągnęli wnioski, wypracowali sobie przewagę i nie oddali jej już do samego końca. Tym samym radomianie przerwali serię wygranych setów, przegrywając 19:25.

O ile pierwsze dwa sety zakończyły się  wysokimi zwycięstwami, o tyle w drugim walka trwała do samego końca. Temperaturę podnosili też sędziowie, których decyzje budziły wiele kontrowersji i potrafiły wyprowadzić z równowagi nawe trenera Roberta Prygla. W emocjonującej końcówce lepiej poradzili sobie Czarni i wygrali 25:23.

W czwartej odsłonie powietrze zeszło z siatkarzy Chemika. Przewaga Czarnych była bezdyskusyjna. Świadczy o tym chociażby liczba piłek meczowych, których „Wojskowi” mieli aż 9. Mecz zakończył Tomek Fornal. Czarni wygrali 25:18 i cały mecz 3:1.

To szóste z rzędu zwycięstwo radomian. MVP spotkania został kapitan drużyny –Dejan Vinčić.

Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3 (19:25; 25:19; 23:25; 18:25)