Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

SPORT

Kolejny sukces Justyny Kozdryk i rekord Polski

czwartek, 13 grudnia 2018 16:05 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazowiecka.policja.gov.pl/wgr
Weronika Chochoł

Justyna Kozdryk, pracownik grójeckiej Policji i jednocześnie atletka Kraski Jasieniec i RSSiRON Startu Radom po raz kolejny w karierze została mistrzynią kraju w klasycznym wyciskaniu sztangi leżąc.

VIII Mistorzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym odbyły się w Sosnowcu i były połączone z eliminacjami do Mistrzostw Świata i Pucharu Europy 2019. 

Justyna Kozdryk wystąpiła w kategorii wagowej 47 kg i była bezkonkurencyjna. W najlepszej próbie dźwignęła sztangę ważącą 100,5 kg. To dźwignięcie przyniosło nie tylko złoty medal ale również nowy rekord Polski. Dzięki złotemu medalowi Mistrzostw Polski Justyna Kozdryk zapewniła sobie nominację na przyszłoroczne mistrzostwa świata w tej dyscyplinie w Japonii.

To już kolejny medal w kolekcji Justyny Kozdryk, który jest rezultatem jej ciężkiej pracy, wytrwałości i zaangażowania. Justyna Kozdryk swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku, kiedy to za namową starszej siostry, wybrała się do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Teraz kobieta jest już wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie. Na co dzień pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.