Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Radomianin w kadrze Polski na Mistrzostwach Europy

niedziela, 03 lutego 2019 10:27 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Rafał Ilkiewicz
Monika Nowakowska

Radomianin Bartosz Utkowski otrzymał powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Europy w snookerze, które w drugiej połowie lutego odbędą się w Izraelu. Organizatorem mistrzostw jest Europejska Federacja Snookera. Bartosz będzie walczył w kategorii wiekowej U21.

Bartosz Utkowski jest jednym z jedenastu polskich zawodników, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Europy i jednym z pięciu reprezentantów naszego kraju w kategorii do 21 lat. Kadra wylatuje do izraelskiego Eilat nad morzem Czerwonym 17 lutego. Pierwsze mecze w kategorii U21 odbędą się 19 lutego. W tej grupie do tej pory zgłoszonych zostało ponad 70 zawodników. - To mój debiut w U21. W ciągu ostatnich dwóch lat nie brałem udziału w żadnym międzynarodowym turnieju tej rangi, nie potrafię zatem ocenić przeciwników – mówi Bartosz:

Intensywne przygotowania do Mistrzostw Europy kadra zaczęła już w połowie stycznia. Ale wówczas nie było jeszcze wiadomo, jakich zawodników ostatecznie Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego powoła do reprezentowania kraju. Teraz listy zawodników są już podane na oficjalnej stronie Europejskiej Federacji.

W trakcie przygotowań kadra zmierzyła się z Francuzami. - Z ekipą z Francji grało mi się całkiem nieźle. Realnym celem na Mistrzostwa Europy jest zatem wyjście z grupy, ale myślę, że tym razem stać mnie na dobry wynik – ma nadzieję Bartosz:

Bartosz Utkowski mając 16 lat wystąpił w Mistrzostwach Europy juniorów oraz Mistrzostwach Świata w tej kategorii wiekowej. Dwa lata temu reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy które rozegrane zostały na Cyprze. W 2018 roku, po maturalnej przerwie, wznowił intensywne treningi, co przyniosło mu zwycięstwo w rankingowym turnieju snookera we Wrocławiu. W grudniu 2018 r. zajął drugie miejsce w turnieju tego samego cyklu, rozegranym we Lwówku. W styczniu 2019 r. w Warszawie podczas Otwartych Mistrzostw Polski zajął piąte miejsce. Obecnie w Polskim Otwartym Rankingu Snookera zajmuje trzecie miejsce (na ponad 100 notowanych zawodników). Sukcesy z ostatnich miesięcy dały mu awans do ligi TOP16, czyli grupy najlepszych szesnastu zawodników w Polsce. Bartosz Utkowski ma 19 lat, studiuje informatykę, trenuje pod okiem Toma Limora, trenera kadry. Posiada certyfikat I stopnia i licencję trenerską Europejskiej Federacji Snookera (E.B.S.A.), jest w gronie trenerów Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego.

Mistrzostwa Europy w snookera odbędą się w Eilat w Izraelu w dniach 17 lutego – 2 marca 2019 roku.

Zapraszamy do nas: