Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

SPORT

Siatkarskie święto w Szydłowcu

czwartek, 07 lutego 2019 10:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec
Jakub Szczechowski

To będzie gorący siatkarski weekend w Szydłowcu. Już po raz siódmy rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

Na parkiecie zaprezentuje się 18 drużyn: 9 żeńskich i 9 męskich.  - W turnieju zagrają drużyny z Krakowa, Warszawy, Ropczyc, Kielc, Łodzi, Opola, Sosnowca, Skaryszewa oraz Szydłowca. Szydłowiec reprezentowany będzie przez jedną drużynę męską i dwie żeńskie - zapowiada Grzegorz Nowak, prezes Rodzinnej Akademii Sportu, która organizuje wydarzenie.

Zespoły podzielone zostały na 3 grupy po 3 drużyny. Każdy będzie grał z każdym, do dwóch wygranych setów. Z każdej grupy awansują dwie najlepsze drużyny. Pomiędzy nimi rozegra się batalia o najlepszą drużynę turnieju. Nie zabraknie atrakcji towarzyszących. Kibice będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Rozgrywki rozpoczną się zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godz. 9 na hali sportowej szkoły podstawowej nr 2 w Szydłowcu. Turniejowi patronuje marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik i burmistrz Szydłowca Artur Ludew, a miedialnie - Radio Plus Radom.