Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Radomianie mistrzami!

poniedziałek, 04 marca 2019 15:56 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Adam Kurasiewicz
Jakub Szczechowski

Młodzicy Czarnych Radom wywalczyli mistrzostwo woj. mazowieckiego.

 Turniej rozegrany został w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu. W pierwszym meczu podopieczni Pawła Płatosa pokonali w dwóch setach zawodników MOS-u Wola Warszawa. Następnie wygrali z Plasem Warszawa. Decydujące spotkanie stoczyli z inną drużyną ze stolicy - Metrem Warszawa. Warto dodać, że było to duże wyzwanie, zważywszy na to, że Metro przegrało w sezonie tylko jeden mecz. Był to pojedynek właśnie z zespołem Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Czarni przegrali z Metrem 1:2. Pierwszy set należał do Radomia, a drugi do Warszawy. Wszystko zdecydowało się w tie breaku. Młodym siatkarzom z Radomia wystarczył jednak do mistrzostwa jeden zwycięski set i tak się stało.

 - Drużynie należą się ogromne gratulacje. Turniej finałowym potwierdził bardzo dobrą dyspozycję z sezonu zasadniczego. Zademonstrowaliśmy dobrą, ambitną i mądrą grę. Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy, każdy ma wkład w zdobycie złotego medalu. Wielkie podziękowania należą się też rodzicom, którzy dzielnie wspierali zespół - powiedział trener Paweł Płatos.

Pierwsze miejsce zdobyli RCS Czarni. Na podium zmieścił się jeszcze MOS Wola Warszawa i Metro Warszawa.

 Wyniki turnieju:

Metro Warszawa – Plas Warszawa 2:0 (21, 21)

MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 0:2 (-23, -21)

RCS Czarni Radom - Plas Warszawa 2:0 (18, 22)

MOS Wola Warszawa - Metro Warszawa 2:0 (22, 19)

MOS Wola Warszawa - Plas Warszawa 2:0 (16, 20)

RCS Czarni Radom - Metro Warszawa 1:2 (19, -15, - 19)

 

RSC Czarni: Jakub Płachta, Jakub Paździor, Adam Ostrowski, Mikołaj Przygodzki, Mikołaj Wabik, Wiktor Żaczek, Maciej Wardecki, Marcel Orzechowski, Igor Mularski, Oskar Druszcz, Kacper Darmochaj, Bartosz Łobodziński, Kamil Moniak, Kacper Marasek, Karol Czechowicz.

Zapraszamy do nas: