Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Turniej piłkarski w hołdzie "Wyklętym"

środa, 06 marca 2019 13:23 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

W najbliższą sobotę, 9 marca odbędzie się IV edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Impreza organizowana przez Młodzież Wszechpolską ma uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

W organizowanym po raz czwarty turnieju weźmie udział 18 drużyn z całej Polski, w tym głównie z Radomia. Na parkiet wybiegnie prawie 130 zawodników.

Impreza poza sportowym charakterem, ma też wymiar charytatywny. Na turnieju prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla owdowiałej niedawno kobiety w ciąży, mamy 4-letniego chłopca. Organizatorzy akcji zachęcają do organizowania się w drużyny, których członkowie będą mieli możliwość przekazania nawet najmniejszych kwot. Zebrane podczas turnieju pieniądze trafią na specjalnie zorganizowane konto. - Pieniądze podczas turnieju od razu będziemy przelewać na konto zbiórki tak, żeby nikt nie miał wątpliwości co do tego, że pieniądze trafią do potrzebującej rodziny - mówi Adam Szabelak z radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej: 

Zawody odbędą się w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów. Rozpoczną się o godzinie 7.00 i potrwają do 16.00.

Patronat nad wydarzeniem objęli Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundacja im. Kazimierza Wielkiego oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Radom.

Na bieżąco wspierać mogą wszyscy, którym los osieroconej rodziny nie jest obojętny - link do prowadzonej zbiórki znaleźć można tutaj.

Zapraszamy do nas: