Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Radomiak wygrał z Rozwojem!

sobota, 09 marca 2019 14:23 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka udanie rozpoczęli rundę wiosenną na własnym stadionie. "Zieloni" wygrali 2:0 z Rozwojem Katowice.

Radomiak po porażce z Olimpią Elbląg chciał dobrze rozpocząć wiosenne granie na swoim boisku. "Zieloni" zaczęli z wysokiego "C" i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Rafała Makowskiego. Piłkarze Radomiaka nie zamierzali na tym poprzestać. W 24. minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Banasiak, ale świetnie obronił to Neugebauer. Rozwój skontrował w 33. minucie. Strzał z dystansu Płonki trafił jednak w poprzeczkę. Radomiak podwyższył prowadzenie 5 minut później. W polu karnym dobrze znalazł się Dominik Sokół i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Do przerwy 2:0.

Po przerwie mecz stracił swoje tempo. Piłkarze Radomiaka przeważali i ostrzeliwali bramkę Neugebauera. Warto tutaj przywołać chociażby strzał Karwota z 51. minuty, Banasiaka z 60. minuty, czy Kaputa z 82. minuty. Wynik jednak nie zmienił się. Radomiak dopisał do swojego konta 3 punkty!

Radomiak Radom - Rozwój Katowice (2:0)

Gole: '4 Makowski, '38 Sokół