Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

SPORT

Mistrzowie województwa

poniedziałek, 18 marca 2019 15:59 / Autor: Marcin Prejs
fot. OSP Wójcin
Marcin Prejs

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż w V Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP województwa łódzkiego.

Piłkarska impreza odbyła się w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Do rozgrywek przystąpiło 13 strażackich drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa łódzkiego. Mecze eliminacyjne odbywały się w czterech grupach, z których wyłoniono po dwie najlepsze drużyny do fazy finałowej. Zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż, która wygrała prawie wszystkie mecze (jeden remis), a w finale zmierzyła się z drużyną OSP Wola Cyrusowa z powiatu brzezińskiego. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Serię rzutach karnych 3:2 wygrali druhowie z Wójcina. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Bełdów z pow. zgierskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został dh Kamil Ruś z OSP Wójcin, za najlepszego strzelca uznano dh Michała Molina (4 bramki) również z OSP Wójcin. Najlepszym bramkarzem w turnieju został dh Tomasz Rusek z drużyny OSP Magdalenów, pow. bełchatowski.

W zwycięskiej drużynie OSP Wójcin grali: Michał Molin, Mariusz Koćmin, Mariusz Wach, Hubert Wach, Artur Wach, Mateusz Śliwka, Sebastian Śliwka, Kamil Ruś, Marcin Zapalski, Michał Kołek. Swoją drużynę gorąco dopingował i mobilizował komendant gminny OSP i wiceprezes OSP Wójcin Andrzej Śpiewak.

Zwycięstwo w turnieju na szczeblu wojewódzkim stało się równocześnie przepustką dla druhów z OSP Wójcin do rywalizacji podczas zawodów krajowych w ramach X Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody odbędą się 6 i 7 kwietnia w powiecie żnińskim w woj. kujawsko-pomorskim. Trzymamy kciuki!

Zapraszamy do nas: