Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

SPORT

Lotnicza elita w Piastowie

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 20:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Roman Poterała
Elżbieta Warchoł

Odbędą się 14 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe.

Już za kilka dni Aeroklub Radomski w Piastowie znowu będzie gościł elitę polskich pilotów samolotowych. Tym razem będzie to za sprawą 14 Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka.

Zawody będą polegały na przelotach samolotami po wyznaczonych trasach. Na trasach przelotów należy zlokalizować i nanieść na mapy wskazane obiekty i przygotowane odpowiednio wcześniej punkty orientacyjne. Oczywiście wszystko należy zrobić  w ściśle określonym czasie. To tak zwane latanie precyzyjne, w którym polscy piloci mają bogatą i chlubna mistrzowską tradycję. Poza przelotami na trasy piloci będą mieć także za zadanie wylądować na linii szerokości 2 metrów. Każde odstępstwo będzie skutkować punktami karnymi. Same zawody będą rozgrywane od 11 do 14 kwietnia br., jednak mistrzowskie załogi zawitają na aeroklubowe lotnisko w Piastowie już we wtorek 9 kwietnia, bo od tego dnia będą odbywały się już treningi i Konsultacje Kadry Narodowej. Radomskie zawody są bowiem także przygotowaniem naszej Kadry Narodowej do Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym. Polacy będą tam bronić zeszłorocznych tytułów mistrzowskich. Wacław Wieczorek, którego imię noszą radomskie zawody był jednym z najlepszych polskich sportowych pilotów samolotowych. W swojej karierze zdobył 20 indywidualnych medali mistrzostw świata i Europy. Był ośmiokrotnym mistrzem kraju w lataniu rajdowym i precyzyjnym.

Tym razem do podradomskiego  Piastowa zawitają jego godni następcy. Aeroklub Radomski zaprasza także wszystkich miłośników lotnictwa i latania rajdowego i nawigacyjnego do podziwiania zmagań polskich mistrzów w tegorocznej edycji zawodów czy już także w czasie samych treningów. (tekst za: Roman Poterała)

Zapraszamy do nas: