Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

SPORT

Robert Witka zostaje w HydroTrucku!

czwartek, 02 maj 2019 09:50 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Robert Witka pozostaje na stanowisku trenera HydroTrucku Radom na kolejny sezon.

W tym sezonie drużyna HydroTrucku przeżywała zawirowania. Początek po zmianach był trudny. "Radomskie Smoki" przegrywały mecz za meczem, a sytuacja finansowa klubu pogarszała się. Efektem tego była zmiana sponsora tytularnego i właściciela.

– Przeszliśmy przez to wspólnie, zahartowaliśmy się w bojach, wiele się nauczyliśmy. Robert był z nami na dobre i na złe, objął zespół w trudnym momencie, wystąpił w nowej dla siebie roli, a jednak finalnie wszyscy mogliśmy być zadowoleni z udanej końcówki sezonu. Jestem przekonany, że to wszystko, pozwoli nam na lepszą przyszłość. Z Robertem Witką jako coachem głównym – mówi właściciel klubu, Zbigniew Sitkowski.

Zadowolony z podpisania nowego kontraktu jest także trener Robert Witka.

– Bardzo się cieszę, że właściciele i zarząd klubu obdarzyli mnie zaufaniem, i że dzięki temu będą mógł nadal rozwijać swój warsztat i swoje umiejętności trenerskie w HydroTrucku Radom. Pod każdym względem, miniony sezon wiele mnie nauczył, cieszę się, że moja praca została oceniona pozytywnie. Teraz czas na chwilę odpoczynku, ale tak naprawdę już zabieramy się do pracy przed następnym sezonem – mówi Robert Witka.

– Pierwsza decyzja kadrowa już zapadła. Naprawdę mam dużą satysfakcję z tego, że możemy kontynuować współpracę z Robertem Witką. Bo właśnie słowo „kontynuacja” ma być kluczowe w rozwoju naszej organizacji. Chcemy zatrzymać w Radomiu dużą część obecnego składu i na tej podstawie zbudować jeszcze silniejszy zespół. Bo o wzmocnieniach oczywiście myślimy, ale naszym celem jest, nie ilość nowych graczy, ale ich jakość – mówi Piotr Kardaś, prezes HydroTrucku.

Przypomnijmy, HydroTruck Radom zakończył sezon na 11. miejscu z bilansem 11 zwycięstw i 19 porażek.

Zapraszamy do nas: