Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Majówka z legendami piłki nożnej

poniedziałek, 06 maj 2019 14:11 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. M.Podlewski
Jakub Szczechowski

Młodzi piłkarze Energii Kozienice wygrali w turnieju „Mazowiecka Futbolowa Majówka”. Impreza była hołdem dla bohaterów radomskiego futbolu.

 Turniej rozegrany został 2 maja na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Osiem zespołów (120 piłkarzy od 8 do 10 lat) zagrało systemem „każdy z każdym”. W sumie odbyło się 28 meczów. Energia Kozienice nie przegrała żadnego meczu i nie straciła żadnej bramki. Najlepszym bramkarzem został Marcel Czerwonka, a MVP turnieju - Mateusz Orzechowski. Najwięcej goli (siedem) strzelił Marcel Matejski z Orła Wierzbica. Ta drużyna zajęła trzecie miejsce. Srebro wywalczyła Powała Taczów.

Piłkarze grali w piłkę, ale także zapoznawali się ze znamienitymi postaciami lokalnej piłki nożnej na czele z Marianem Czachorem, jedynym radomianinem w reprezentacji Polski, który miał w danym momencie przynależność klubu z Radomia. – Ich piłkarska przygoda i patriotyczna postawa, stosunek do sportu oraz kultury fizycznej są warte utrwalenia i przekazywania młodemu pokoleniu. Dlatego turniej miał na celu uczczenie pamięci wspomnianych bohaterów lokalnego futbolu, a wszyscy piłkarze, oprócz medali, pucharów i nagród rzeczowych, otrzymali m.in. unikatowe publikacje „Futbol Radomia Dawnych Lat 1908-1918-1945” oraz „Kolumbowie Radomskiego Futbolu”, które ukazały się nakładem Stowarzyszenia Gramy Razem – mówi Michał Podlewski, współorganizator turnieju.

Impreza była współfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy do nas: