Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

SPORT

Oficjalne zakończenie sezonu Cerrad Czarnych Radom

sobota, 11 maj 2019 08:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Piąte miejsce, duma ale też lekki niedosyt i nadzieje na strefę medalową w przyszłym sezonie. Drużyna Cerrad Czarni Radom oficjalnie zakończyła sezon 2018/2019. 

Podczas ósmej już Gali Siatkarskiej nie brakowało wzruszeń i podziękowań. Przypomnijmy, sezon 2018/2019 Wojskowi zakończyli na piątym miejscu w tabeli PlusLigi. - Gdyby na początku sezonu ktoś by nam powiedział, że zajmiemy piąte miejsce trochę z przymrużeniem oka byśmy na to spojrzeli - mówi trener Cerrad Czarnych Radom - Robert Prygiel. Trener pozytywnie ocenia miniony sezon, jednak jak przyznaje, z tyłu głowy wciąż jest niewykorzystana szansa awansu do półfinału. - Pierwszy raz od wielu lat graliśmy na tym etapie rozgrywek, zabrakło trochę doświadczenia, trochę szczęścia, w trzecim - decydującym - meczu trochę zjadła nas trema. Jednak patrząc z czasem, ta ocena jest bardziej realna i bardziej pozytywna To piąte miejsce to był bardzo dobry wynik drużyny - mówi trener Robert Prygiel: 

 

 Póki co za wcześnie jest by mówić, jak będzie wyglądał przyszły sezon. - Oczywiście strata jest bardzo duża, bo stracimy wielu dobrych, podstawowych  zawodników. Naszą siłą był kolektyw, zrozumienie, to, że drużyna grała ze sobą dwa-trzy lata. Będziemy jednak robić wszystko, by utrzymać jakość sportową drużyny - dodaje Robert Prygiel: 

 

Jednym z zawodników, który zakończył współpracę z Wojskowymi jest Wojciech Żaliński. W Cerrad Czarnych Radom grał przez pięć lat: 

 

Rozmowy z zawodnikami - zarówno tymi, którzy zostają w drużynie, jak i tymi, których drużyna stara się pozyskać - trwają - przekonuje Wojciech Stępień - prezes klubu Cerrad Czarni Radom: 

 

Halina Bąk - wiceprezes firmy Cerrad - sponsora tytularnego drużyny - w mijającym sezonie była na wszystkich meczach rozegranych przez Wojskowych - również tych wyjazdowych. - Będziemy walczyć o medale! - przekonuje: 

 

Podczas uroczystej Gali wręczono podziękowania sponsorom i partnerom drużyny. Zawodnicy i trenerzy - starym wojskowym zwyczajem - otrzymali pamiątkowe chusty. Zaprezentowana została również oficjalna piosenka klubu, która towarzyszyć będzie Wojskowym podczas meczy.

 

Zapraszamy do nas: