Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

SPORT

XI Grand Prix Biegów Ulicznych

piątek, 17 maj 2019 15:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. organizatorzy
Weronika Chochoł

Cztery imprezy biegowe w Radomiu i powiecie radomskim - zbliża się XI Grand Prix Biegów Ulicznych.

Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu oraz promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu. Dla organizatorów ważne są również: zwiększenie aktywności fizycznej w społeczeństwie, propagowanie zdrowego, trzeźwego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz kształtowanie postaw prospołecznych i wolontariatu.

Pierwsze zawody odbędą się w najbliższą sobotę, 25 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - W tym dniu wspólnie spotkamy się na biegowych ścieżkach wokół zalewu na Borkach. Zapisy do biegów tylko w dniu startu w biurze zawodów od godziny 13:00. Na pierwszą edycję Grand Prix organizatorzy Uczniowski Klub Sportowy oraz Street Run przygotowali liczne atrakcje dla kibiców i uczestników. Na początek zapraszamy dzieci na Kolorowe Biegi na których będą rywalizowali na dystansach od 100 m do 1300 m. W tym czasie będzie to niepowtarzalna okazja do pokolorowania się nawzajem. Nasz partner Holi Festival w ramach organizowanego w Radomiu „Święta Kolorów” udostępni dla pierwszych 200 zgłoszonych do biegu dzieci kolorowe proszki holi. O godzinie 16:00 wystartują dorośli. Dla kobiet przewidziany jest dystans 3200 m. Natomiast mężczyźni wystartują o 16:30 i będą mieli do pokonania dystans 5000 m. Na zakończenie zawodów serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników zawodów na integracyjnego grilla - zapowiada Artur Błasiński z Radom Biega.

  • BIEG NR 1: 25 maja – Biegamy Razem! (zalew na Borkach)
  • BIEG NR 2: 8 czerwca – Biegamy Razem w Makowcu! (ulice Makowca)
  • BIEG NR 3: 22 września – Bieg o Szablę Rotmistrza Pileckiego! (zalew na Borkach)
  • BIEG NR 4: 19 października – Biegamy Razem! (MOSiR w Radomiu)

Wszystkie biegi w kategorii open odbywają się w poszczególnych kategoriach wiekowych. Udział w wydarzeniach mogą brać również dzieci i młodzież. Szczegóły dotyczące zapisów, kategorii wiekowych i warunków udziału znaleźć można w regulaminie dostępnym tutaj: