Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk

Socha wicemistrzem Polski

poniedziałek, 03 czerwca 2019 13:46 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Grzegorz Socha, młody pilot Aeroklubu Radomskiego w Piastowie wywalczył wicemistrzostwo Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski na celność lądowania szybowcami, które rozgrywane były w weekend we Wrocławiu.

W zawodach udział brało ponad 20 czołowych akademickich szybowników z Polski reprezentujących m.in. Warszawę, Dęblin, Chełm, Wrocław, Kraków i inne ośrodki lotnicze w Polsce. Zawody polegały na zatrzymaniu szybowca na wyznaczonej linii kończąc lądowanie naturalnym dobiegiem. Różnice pomiędzy zawodnikami w czołówce wynosiły zaledwie 2 do 4 metrów, co świadczy o wysokim poziomie wyszkolenia wszystkich pilotów. Eliminacje, a po nich półfinały i finały doprowadziły Grzegorza na wicemistrzowskie podium. Droga do sukcesu nie była więc łatwa.

Grzegorz Socha jest od 2 lat członkiem Kadry Narodowej Juniorów w szybownictwie. W ubiegłym roku zdobył 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji przelotów szybowcowych. W bieżącym roku również został powołany do Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów.