Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Mistrzowie wśród nauczycieli

poniedziałek, 17 czerwca 2019 15:57 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Około 250 kolarzy ścigało się na ulicach Opoczna. Jednym z punktów rywalizacji były Mistrzostwa Polski Nauczycieli.

Pod koniec maja na ulicach Opoczna kolarze rywalizowali podczas pierwszego etapu Wyścigu Hubala. Po dwóch tygodniach opocznianie znów byli świadkami kolarskich zmagań. Tym razem w Opocznie ścigali się amatorzy w ramach Mistrzostw Polski Nauczycieli i piątego etapu cyklu kolarskich imprez organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, wyjaśnia Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza Opoczna.

Mistrzowski tytuł wśród kobiet zdobyła Joanna Kucal z Konińskiego Towarzystwa Kolarskiego Image.

Wśród mężczyzn równych sobie nie miał Mateusz Różański reprezentujący Gilicki Bike i Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu.

Mateusz Różański jako pierwszy z nauczycieli zameldował się na mecie. Został sklasyfikowany w kategorii M3. W starszej M4 zwyciężył Przemysław Bienias z Ozorkowa, a w M5 Krzysztof Pyciarz także z Ozorkowa. W Opocznie kolarze zdobywali również punkty w ramach cyklu Super Prestige. Podczas kolarskich zmagań niestety doszło także do tragicznego zdarzenia. Na trasie wyścigu zasłabł 63-letni zawodnik. Mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.