Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

SPORT

Reprezentantka Azerbejdżanu w E. Leclerc Radomce

wtorek, 25 czerwca 2019 12:25 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Marharyta Azizova podpisała kontrakt z E. Leclerc Radomką!

Marharyta Azizova jest reprezentantką Azerbejdżanu. Ma 26 lat i gra na pozycji atakującej. Poprzednio reprezentowała barwy Rabita Baku, Telekomu Baku i Besiktasu JK Stambuł. W minionym sezonie zadebiutowała w polskiej ekstraklasie w zespole Enea PTPS Piła.

W sezonie 2018/2019 Azizova znalazła się w piątce najlepiej punktujących siatkarek Ligi Siatkówki Kobiet. Na boisku wystąpiła w 24 meczach. Zdobyła 404 punkty, w tym 300 w ataku, a 27 w polu serwisowym.

- Miałam wiele ofert z Polski, jak również z zagranicy. Bardzo chciałam kontynuować grę w polskiej lidze, ponieważ poziom rozgrywek tutaj należy do najlepszych w Europie, a ludzie w Polsce sprawiają, że czuję się jak w domu. O Radomce słyszałam wiele pozytywnych opinii od moich przyjaciół, dlatego postanowiłam przyjąć propozycję. Nie mogę się już doczekać, bo cel na ten rok jest bardzo wysoki i mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się go osiągnąć - mówi Azizova.

Marharyta Azizova to druga zagraniczna siatkarka, która wzmocniła E. Leclerc Radomkę Radom. Wcześniej umowę z klubem podpisała Julieta Lazcano.