Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

SPORT

Rozgrywająca dołączyła do E. Leclerc Radomki Radom

03 lipca 2019, 12:20 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Paulina Szpak podpisała kontrakt z E. Leclerc Radomką Radom.

Paulina Szpak gra na pozycji rozgrywającej. Mierzy 1,82 m, a jej zasięg w ataku to 2,90 m. Swoją karierę rozpoczynała w Kędzierzynie-Koźlu. W latach 2007-2010 występowała w Gedanii Żukowo, z którą święciła triumfy w rozgrywkach młodzieżowych, zdobywając wicemistrzostwo Polski w kategorii kadetek oraz dwa mistrzostwa Polski i wicemistrzostwo w kategorii juniorek. Następnie, przez dwa sezony reprezentowała barwy Stali Mielec. Kolejnym krokiem w karierze Szpak była liga norweska, gdzie występowała w zespole Stod Volley. Jako siatkarka Stod zdobyła dwa mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo Norwegii oraz triumfowała w Pucharze Norwegii. W 2015 roku wróciła do Polski by reprezentować barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Legionovii Legionowo.

W poprzednim sezonie reprezentowała barwy zespołu Enea PTPS Piła. W rozgrywkach 2018/2019 wystąpiła w 19 meczach i została czwartą najlepszą rozgrywającą Ligi Siatkówki Kobiet.

- Nie czuje, że osiągnęłam już szczyt swoich możliwości. Szczególnie na mojej pozycji ważne jest ogranie i doświadczenie, które zdobyć można z każdym kolejnym rokiem i rozegranymi meczami, a nowy sezon daje mi szanse na pracę z innym trenerem i nauczenie się czegoś nowego. Jestem osobą spokojną i bezkonfliktową. Nie wywieram negatywnej presji na zawodniczki, z którymi gram. Z siatkarskiej strony mam możliwość bloku i ataku z drugiej piłki. To wszystko na pewno wniesie powiew świeżości do radomskiej ekipy - mówi Paulina Szpak.

Paulina Szpak to ósma zakontraktowana zawodniczka E.Leclerc Radomki Radom.

- Myślę, że wybierając klub z Radomia mam szansę rozwinąć skrzydła. Pomimo tego, że jest to dopiero 2 sezon Radomki w LSK już teraz widzę, że klub ma profesjonalne podejście do prowadzenia zespołu. Również drużyna została fajnie skomponowana. Mamy kilka młodych zawodniczek, które mają za sobą grę w reprezentacji młodzieżowej, jak również takie, które są doświadczone na szczeblu seniorskim. Dokładając ciężką pracę na treningach, każda z nas będzie mieć okazję polepszyć poziom sportowy - dodaje.

Zapraszamy do nas:
stats counter