Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

SPORT

Drzewica Summer Run

niedziela, 18 sierpnia 2019 15:31 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Około 120 zawodników wystartowało w biegu ulicznym w Drzewicy. Rywalizowali na dystansie 5 km.

Rywalizacja przeprowadzona została na ulicach Drzewicy. Biegacze mieli do pokonania trzy rundy z metą przy miejscowym urzędzie. Wśród pań najlepiej z 5-kilometrowym dystansem poradziła sobie Karolina Waśniewska z Radomia.

Wśród mężczyzn zacięty pojedynek stoczyli Mateusz Gos i Patryk Kaliński. Ostatecznie zwyciężył Mateusz Gos, który na drzewicki bieg przyjechał z Warki.

Bieg w Drzewicy był okazją do rywalizacji, ale również do aktywnego spędzenia wolnego czasu wraz z rodziną. Krzysztof Ferensztajn z Opoczna na bieg wybrał się z żoną i synem.

Na bieg do Drzewicy wraz ze swoimi zawodnikami przyjechała także Wanda Panfil, mistrzyni świata w maratonie.

Swoich sił w rywalizacji spróbowała również Elżbieta Nowak, utytułowana koszykarka, olimpijka i mistrzyni Europy w tej dyscyplinie sportu.

Bieg w Drzewicy już po raz trzeci zorganizował miejscowy samorząd. Z przebiegu imprezy i liczby uczestników zadowolony jest burmistrz Janusz Reszelewski, który po raz kolejny również wystartował w biegu.

Pełne wyniki rywalizacji dostępne są na stronie: https://www.entretiming.pl/wp-content/uploads/2019/08/Drzewica-Summer-Run.pdf. Imprezę medialnie wsparło Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: