Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Radomiak w strefie awansu do Ekstraklasy

poniedziałek, 09 września 2019 13:52 / Autor: Michał Kaczor

Po zwycięstwie nad Chrobrym Głogów Radomiak zajmuje 2. miejsce w Fortuna 1. Lidze.

Piłkarze Radomiaka wygrali w piątek na wyjeździe z Chrobrym Głogów 2:0. Gole strzelili: Lewandowski w 17. minucie i Makowski w 57. minucie.

W weekend Stomil Olsztyn pokonał Chojniczankę (3:1), Puszcza Niepołomice wygrała z Wigrami Suwałki (3:2), a remisy 1:1 zanotowały GKS Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec i GKS Jastrzębie z Sandecją Nowy Sącz.

Te wyniki sprawiły, że Radomiak zajmuje 2. miejsce w Fortuna 1. Lidze i znajduje się w strefie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy. "Zieloni" zgromadzili 14 punktów, jednak trzy drużyny mają zaległy mecz i mogą wyprzedzić drużynę z Radomia - Miedź Legnica, Warta Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W piątek (13 września) Radomiak zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.