Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

SPORT

Mistrzowie rywalizowali w Radomiu

wtorek, 24 września 2019 08:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zawodnicy z całej Polski zmierzyli się na Kartodromie Radom. Za nami 6 Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto.

Supermoto to dyscyplina, która łączy dwie kategorie - wyścigi torowe z wyścigami motocrossowymi. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach. - W Radomiu ścigają się zawodnicy prezentujący bardzo wysoki poziom - podkreśla Maciej Podembski - dyrektor 6. Rundy Supermoto w Radomiu:

Jedyną kobietą, która wyjechała na tor Automobilklubu Radomskiego była Kinga Głowacka z Warszawy:

Paweł Matuszewski w zawodach motocyklowych różnego rodzaju startuje już od kilkunastu lat. Jak mówi, jazda motocyklem pomaga utrzymać dobrą kondycję psychiczną:

- Supermoto jest o tyle fajnym sportem, że nie wymagamy infrastruktury za miliony, olbrzymich torów , dużych nakładów finansowych. Można się bawić na każdym obiekcie - mówi Konrad Stawicki:

Jak dodaje Konrad Stawicki, jazda powinna być dobrą zabawą, ale na początku przygody z motocyklem warto zwrócić się do kogoś, kto ma doświadczenie wyścigowe:

Impreza łączy sportowe emocje i rywalizację, ale - paradoksalnie - przyczynia się również do propagowania bezpieczeństwa na drogach - wyjaśnia Aleksander Gajewski - prezes Automobilklubu Radomskiego:

Supermoto wraca na radomski tor po prawie dziecięciu latach - dodaje Aleksander Gajewski: 

Zawody udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Radomia, Starosta Radomski, Prezes Polskiego Związku Motorowego, Poseł na Sejm RP Leszek Ruszczyk. Medialnie imprezie patronowało Radio Plus Radom. Tabelę wyników znaleźć można tutaj

Zapraszamy do nas: