Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dziś jest: Wtorek, 23 kwietnia 2024

Worek medali dla Olimpijczyka

środa, 25 września 2019 16:00 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Sześć medali przywieźli z Poznania zawodnicy Olimpijczyka Radom. Odbyły się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym.

W mistrzostwach rywalizowało 62 zawodników z 25 klubów. Radomski klub reprezentowało ośmiu zapaśników. Zdobyli w sumie sześć medali - złoty, srebrny i cztery brązowe. Niepokonany w kategorii 60 kg był Grzegorz Rutkowski. Mateusz Kareciński wywalczył srebro w kategorii 130 kg. Brąz w kategorii 87 kg zdobył Wojciech Kański. Na trzecim stopniu podium stanęli również: Marcel Kasperek i Hubert Rudnik (97 kg). Krążek takiego samego koloru przywiózł także Rafał Płowiec (130 kg).

"Olimpijczyk" dumny jest też pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej. Wyprzedził dwa warszawskie kluby (AZS-AWF i Legię) o ponad 40 punktów.