Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /SPORT/KKS Kozienice gotowy do gry

Sport w Radomiu.

KKS Kozienice gotowy do gry

04 październik 2019 / Tekst

Drugoligowa drużyna Enea KKS Kozienice zagra w sobotę pierwsze spotkanie ligowe w nowym sezonie. Jak przyznaje trener Marek Grzelczak, jego siatkarze są w dobrej formie.

Marek Grzelczak - trener Enea KKS Kozienice
Marek Grzelczak - trener Enea KKS Kozienice

fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Choć pierwszy mecz ligowy dopiero jutro, siatkarze KKS-u już grają i już wygrywają. Spotkanie z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w ostatnią środę zakończyło się zwycięstwem 3:1 siatkarzy z Kozienic. Dało im to awans do do II rundy wstępnej Pucharu Polski. - Mamy za sobą szereg turniejów i gier kontrolnych i na razie wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że przełoży się to na sobotni mecz – powiedział trener KKS-u Marek Grzelczak:

Od poprzedniego sezonu w kadrze zaszło kilka istotnych zmian. Rozgrywającym został Wojciech Kwiecień z LKPS Lublin. Zawodnik ma za sobą przeszłość pierwszoligową i grał także w ekstraklasie niemieckiej.

Jak przyznaje Marek Grzelczak, tegorocznym faworytem grupy 6 do awansu do pierwszej ligi jest Avia Świdnik. - Każda z pozostałych drużyn dokonała pewnych zmian w swoich składach. Czas pokaże czy będzie to grupa wyrównana, czy znów podzieli się na mocniejszych i słabszych – mówił trener. - Naszym celem jest zakwalifikowanie się do pierwszej czwórki, a później będziemy chcieli walczyć o pierwsze dwie pozycje – dodał:

Pierwszym ligowym przeciwnikiem KKS-u będą Błękitni Ropczyce. Marek Grzelczak liczy na dobre widowisko z wynikiem korzystnym dla KKS-u. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00 w hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY