Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

SPORT

KKS Kozienice gotowy do gry

piątek, 04 października 2019 11:52 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Drugoligowa drużyna Enea KKS Kozienice zagra w sobotę pierwsze spotkanie ligowe w nowym sezonie. Jak przyznaje trener Marek Grzelczak, jego siatkarze są w dobrej formie.

Choć pierwszy mecz ligowy dopiero jutro, siatkarze KKS-u już grają i już wygrywają. Spotkanie z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w ostatnią środę zakończyło się zwycięstwem 3:1 siatkarzy z Kozienic. Dało im to awans do do II rundy wstępnej Pucharu Polski. - Mamy za sobą szereg turniejów i gier kontrolnych i na razie wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że przełoży się to na sobotni mecz – powiedział trener KKS-u Marek Grzelczak:

Od poprzedniego sezonu w kadrze zaszło kilka istotnych zmian. Rozgrywającym został Wojciech Kwiecień z LKPS Lublin. Zawodnik ma za sobą przeszłość pierwszoligową i grał także w ekstraklasie niemieckiej.

Jak przyznaje Marek Grzelczak, tegorocznym faworytem grupy 6 do awansu do pierwszej ligi jest Avia Świdnik. - Każda z pozostałych drużyn dokonała pewnych zmian w swoich składach. Czas pokaże czy będzie to grupa wyrównana, czy znów podzieli się na mocniejszych i słabszych – mówił trener. - Naszym celem jest zakwalifikowanie się do pierwszej czwórki, a później będziemy chcieli walczyć o pierwsze dwie pozycje – dodał:

Pierwszym ligowym przeciwnikiem KKS-u będą Błękitni Ropczyce. Marek Grzelczak liczy na dobre widowisko z wynikiem korzystnym dla KKS-u. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00 w hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach.

Zapraszamy do nas: