Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

SPORT

Pobiegnijmy dla Niepodległej!

wtorek, 05 listopada 2019 14:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

VII Radomski Bieg Niepodległości

Już za niespełna tydzień - 10 listopada po raz kolejny pobiegniemy w Biegu Niepodległości, by uczcić 101 już rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Data 10 listopada czyli dzień przed oficjalnym świętem jest nieprzypadkowa – chcieliśmy w ten sposób umożliwić niezdecydowanym start zarówno w naszym mieście, jak i w innych biegach, które 11 listopada są organizowane w wielu innych miastach. W ten sposób u nas można pobiec w ramach rozgrzewki, a kolejnego dnia wystartować np. w Warszawie.

W tym roku przy okazji Biegu Niepodległości chcemy również pobiec charytatywnie dla małego Marka, którego mama pisze tak:„Marek urodził się 20 października 2014 roku, a w tym dniu rodzą się niezwykli ludzie. Marek przyszedł na świat trzy miesiące przed czasem, ale może to był właśnie najlepszy dla niego czas. Wygrał walkę o życie, teraz poprzez różne formy terapii walczy o jego jakość. Każdego dnia ma zajęcia rehabilitacyjne, cyklicznie logopedę, zajęcia na basenie oraz spotkania z pedagogiem. Wszystko to by móc w przyszłości być jak najbardziej samodzielnym. Niestety Mózgowe Porażenie Dziecięce to silny przeciwnik, Marek jest po sześciu operacjach, kolejna przed nim. Biodra Marka są już w bardzo złym stanie, konieczne jest leczenie operacyjne. Wszystkie akcje, zbiorki dają możliwość zapewnienia Markowi jak najlepszych zajęć, sprzętów medycznych oraz zbliżają nas do najbliższego celu jakim jest prywatna operacja. Na Facebooku założona jest grupa RazemDlaMarka, gdzie prowadzone są licytacje. To grupa dla każdego, Marek mnoży dobro wśród ludzi. RazemDlaMarka ma wielką moc. Dziękuję, że możemy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na biegu Niepodległości... To takie wymowne, Marek uwięziony jest w ciele a Niepodległość to Wolność... Nadzieja nie umiera nigdy.”

Dlatego zapraszamy wszystkich, którym nie straszny jest dystans 10 km. Pobiegnijmy w tym dniu razem dla Marka i dołóżmy chociaż małą cegiełkę do jego walki o zdrowie i samodzielność. Pokażmy, że na nas biegaczy zawsze można liczyć. Podczas trwania całej imprezy będą obecni wolontariusze z puszkami, do których będzie można wrzucić dowolny datek na pokrycie kosztów leczenia Marka. My jako organizatorzy przekażemy na ten cel 10 zł od każdego zapisanego zawodnika.

Na biegaczy czeka atestowana trasa ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym. Dla chętnych przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki, a na mecie każdy zawodnik wyjątkowy okazjonalny medal. Warto w tym szczególnym biegu pobiec w białej, lub czerwonej koszulce. Można również pobiec z biało-czerwoną flagą, które będą wydawali nasi wolontariusze.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dystans 10 km może być jeszcze nieosiągalny dla wielu osób, które jednak chciałyby wesprzeć Marka w powrocie do jego pełnej sprawności. Dlatego też specjalnie dla nich przygotowaliśmy szereg symbolicznych biegów charytatywnych, abyśmy wszyscy mogli pobiec RazemDlaMarka. W biegach charytatywnych nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, dlatego zabierzcie swoje pociechy, niech i one dorzucą swoją cegiełkę do walki o zdrowie ich rówieśnika. Prognozy nie zapowiadają mrozu, więc warto spędzić ten niedzielny dzień aktywnie na świeżym powietrzu.

Bieg dzieci (0-10 lat) odbędzie się na dystansie 200 metrów.

W biegu młodzieżowym (11-15 lat) oraz w biegu dorosłych będzie do pokonania 400 metrów.

Zapisy do biegów charytatywnych możliwe będą w biurze zawodów ul. Traugutta 46/48 w dniach:

08.11( pt.) g.19.00-21.00; 09.11 (sob.) g. 10.00-16.00 lub w dniu biegu w g.08.30- 12.15.

Również dla uczestników biegów charytatywnych mamy przygotowane medale, drobne gadżety, a dla tych którzy przybiegną na miejscach 1-3 – puchary. Pucharami nagrodzimy także najmłodszego i najstarszego uczestnika.

Zapraszamy na stadion również tych, którzy z różnych względów nie mogą pobiec. Wy także możecie dorzucić swoją cegiełkę do puszki dla Marka, a przy okazji dopingować biegaczy.

Zapisy do Biegu Niepodległości dostępne są na stronie www.biegiemradom.pl (za:Monika Zychowicz)

Zapraszamy do nas: