Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

SPORT

Biegiem dla Niepodległej (FOTO)

poniedziałek, 11 listopada 2019 06:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Ponad 300 osób pobiegło w niedzielę w Radomskim Biegu Niepodległości.

Stowarzyszenie „Biegiem Radom!" i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu już po raz siódmy zaprosiły do biegowego uczczenia  kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowy biało-czerwony bieg. Wielu uczestników biegło z flagami narodowymi. Start poprzedziło też odśpiewanie hymnu Polski. Śpiew poprowadziła ta sama dziewczynka co w ubiegłym roku na 100-lecie Niepodległej.

Prezes "Biegiem Radom!" Tadeusz Kraska podkreśla właśnie ten patriotyczny charakter biegu. - Te akcenty są bardzo ważne i na każdym kroku staram się namawiać do tego, że w jakikolwiek sposób możemy pokazać, że biegniemy dla Niepodległej. Czy to flaga czy biało-czerwone opaski czy to stroje biało-czerwone czy godne zachowanie podczas śpiewu hymnu czy radość na trasie. To wszystko razem składa się na takie akcenty patriotyczne - zauważył organizator.

Zawodnicy mieli do pokonania 10 km w centrum miasta. W tym roku biegacze zmagali się z deszczem. Humory jednak dopisywały. Uczestnicy opowiedzieli nam o swoich motywacjach i pasji biegowej.

Wśród biegaczy spotkaliśmy wicewojewodę mazowieckiego Artura Standowicza i radnego Rady Miejskiej w Radomiu Łukasza Podlewskiego.

W VII Radomskim Biegu Niepodległości zwyciężył Sergiej Krauhenia z Białorusi z czasem 30 minut 19 sekund.

Wśród kobiet pierwsza była Valentyna Kiliarska z Ukrainy (34:57).

 

Gratulujemy!

Zapraszamy do nas: